Volejte: +420 776 743 313 nebo +420 602 775 950

Email: info@ecozon.cz

Po - Pá: 8:00 - 18:00

Využití ozonu

Hotely, gastro

Revoluční systém dezinfekce pro vaše hotelové pokoje a restaurační zařízení. Hotelový pokoj , bar, restaurace, kuchyně se znečištěným vzduchem se může proměnit na svěží a provoněnou místnost během 30-60 minut právě díky generátoru ozonu. Ošetření ozonem umožňuje vydezinfikovat tyto prostory během relativně krátkého času, včetně likvidace veškerých pachů, alergenů, roztočů a obnovuje tak jejich původní prostředí.

Zdravotnictví a soc. služby

Ozonování prostor, ve kterých se pravidelně shromažďují lidé, významným způsobem pomáhá vytvářet zdravé prostředí a výrazně tak omezuje rozšiřování nemocí , zvláště v období chřipkových epidemií.
Neexistuje žádná bakterie ani virus, které by ozonu dokázaly odolat . Proto je důležité ozonem systematicky sterilizovat ordinace, čekárny, veterinární ordinace, nemocnice, nemocniční pokoje, operační sály, zdravotní střediska, domovy pro seniory, dětské domovy, školy a školky. Jen tak se dá předejít různým infekcím a nákazám.

Úklidové a sanační služby

Pro zlepšení a zkvalitnění nabízených služeb umožňujeme nasazení onizace, tedy využití generátoru ozonu.
Princip je velmi jednoduchý. Po mechanickém čištění umístí náš pracovník do vymezeného prostoru generátor ozonu a následně se věnuje jiné pracovní činnosti. Po určitém čase (v závislosti na velikosti prostoru a jeho znečištění) je tento prostor zbaven jakýchkoliv plísní, alergenů, bakterií, pachů. Ozonování je zcela ekologická metoda, po které nevznikají žádné jedovaté chemické rezidua.

Domy, byty, kanceláře

Člověk by měl chtít, aby on i jeho rodina žili v čistém a zdravém prostředí. Dezinfekce pomocí ozonu je jedna z cest vedoucích ke zdravému způsobu života.Ozonovaní doporučujeme provádět v případě, kdy je nutná dezinfekce vnitřního prostředí, likvidace mikroorganismů (bakterií, virů, plísní, roztočů), odstranění zápachu.
Neexistuje prakticky žádný zápach, který by ozon nemohl odstranit.

Domácí mazlíčci

Ozonizace se používá k eliminaci zápachu domácích zvířat.
Primárně k odstraňování zápachu moči kočky a resorpce moči u psů.
Proč maskovat pachy, když je můžete úplně odstranit a současně sanitovat?
Dezinfikovat lze i přírodní cestou!

Sport a fitness

Ozon zcela spolehlivě likviduje nepříjemné zápachy od potu ve špatně větratelných prostorách určených pro sport a podobně zaměřené aktivity. Ozonování je vhodné právě pro různá fitness, sportovní centra, tělocvičny, solária, sauny, šatny…etc. Pokud chtějí majitelé takovýchto zařízení podnikat v prostředí, které bude pro jejich zákazníky příjemné a svěží, je nejlepší volbou pravidelně dezinfikovat dané prostory pomocí generátoru ozonu.Během čištění ozonem nesmějí být v místnostech přítomni lidé! Při dodržení bezpečnostních upozornění lze generátor ozonu využít bez problémů na lidské zdraví!

Automobily a karavany

Ozonovaní klimatizací a interiéru auta je důležitou součástí péče o auto. Vnitřní prostory a ventilační cesty zbavíme všech mikroorganismů, bakterií, virů, plísní a nejrůznějších typů alergenů. Pokud se v autě kouří, nebo v něm byla rozlitá zapáchající tekutina, odstraníme také všechny nežádoucí pachy. Ozon se jako plyn dostane všude tam, kam se běžné sprejové dezinfekce nedostanou. Čištění ozonem trvá min. 30 minut u osobních vozidel. Záleží zde především na stupni znečištění. Následuje min. 25 minut pro dostatečné odvětrání a následný rozpad zbytků ozonu. Po aplikaci může být jemný odér ozonu cítit ještě po dobu 24 hodin.

Bazény a vířivky

Voda vytváří výborné podmínky pro bakterie a jejich množení. Proto je ozonování vody vhodnou dezinfekcí a čisticí metodou. ozonovaním zbavíme vodu mikrobiologických nečistot.Ozon je 3000 krát rychlejší a o 150% efektivnější než chlór v ničení bakterií a virů a nezanechává žádné zbytky po oxidaci. Ozon může dosáhnout až 99,9% odstranění všech bakterií a virů. Ozon zabíjí bakterie protržením jejich buněčné stěny. Zcela přirozený, moderní a efektivní způsob čištění a sanitace bazénů nebo vířivek je pomocí ozonu.

Požáry, povodně, cigaretový kouř

Žádná chemie na maskování zápachů trvale neodstraní zápach spáleniny, který vznikne následkem požáru. Pouze aplikace ozonu může dosáhnout skoro 100% účinnosti. V případě aplikace ozonem po povodních, dojde k odstraňení nejenom zápachu, ale především patogenních mikroorganismů. Ozon je vynikající řešení pro odstraňování následků povodní, zvláště pro jeho schopnost pronikat hluboko do ošetřovaných struktur a pórů a spolehlivě tak ničit veškeré viry, bakterie a plísně. Vynikající uplatnění najde ozon také při odstraňování zápachu, který po sobě zanechává cigaretový kouř v místnostech, případně v interiérech aut.